O firmie

FOOD EMPIRE HOLDING LIMITED to globalna marka i firma spożywcza, założona w 1982 roku w Singapurze. Produkty firmy obejmują napoje, żywność typu fast food, mrożone półprodukty, artykuły cukiernicze i przekąski.

Wyroby Food Empire są sprzedawane w ponad 50 krajach. Holding ma 24 biura na całym świecie, oraz zarządza 9 zakładami produkcyjnymi w Indiach, Malezji, Birmie, Rosji, Ukrainie i Wietnamie.

Produkty Food Empire obejmują szeroką gamę napojów, takich jak zwykłe i smakowe mieszanki kawowe, cappuccino, napoje czekoladowe, aromatyzowane herbaty owocowe, kaszki typu instant, chipsy ziemniaczane oraz różne mrożone półprodukty.

MacCoffee — sztandarowa marka Grupy — konsekwentnie należy do wiodących marek kawy rozpuszczalnej 3-w-1 na głównym rynku Grupy w Rosji, Ukrainie i Kazachstanie. Grupa prowadzi kompleksowe działania w zakresie budowania marki, ukierunkowane na predyspozycje smakowe lokalnych rynków.

Od czasu publicznego notowania w 2000 r. Food Empire zdobyło wiele nagród i wyróżnień, w tym  nagrodę IE Singapore jako jedna z najbardziej wartościowych marek singapurskich, a MacCoffee została uznana za jedną z najsilniejszych marek w kraju. Magazyn Forbes dwukrotnie nazwał Food Empire jedną z firm „Best under a Billion” w Azji, a Influential Brands wyróżnił markę jako wiodącą na rynku Azjatyckim.

https://www.foodempire.com

 

Obszary działalności

NAPOJE KAWOWE

Food Empire Holdings zaspokaja różne gusta konsumentów, oferując szeroką gamę napojów. Produkujemy zwykłe i smakowe mieszanki kawy, cappuccino, gorącą czekoladę, aromatyzowane herbaty owocowe i napoje zbożowe. Nasz główny produkt to są napoje kawowe instant — sprzedawany jest głównie pod markami MacCoffee, Klassno, CafeRite przy użyciu jednych z najlepszych ziaren kawy.

INNE NAPOJE

Aby zaspokoić coraz bardziej wyrafinowane gusta konsumentów, stworzyliśmy łatwą do przygotowania herbatę o różnych orzeźwiających smakach — brzoskwiniowym, jabłkowym, cytrynowym i prawdziwego mleka — z których wszystkie można spożywać na ciepło lub na zimno. Inne napoje z naszej linii produktów to gorąca czekolada i napoje śniadaniowe.

HERBATA

Po przejęciu Hyson Teas (Pte) Ltd, Food Empire niedawno wprowadziła nową linię herbat Ceylon. Hillway to najwyższej jakości marka herbat zbieranych ręcznie z najlepszych gatunków herbat na Sri Lance.

MROŻONE PRODUKTY ŻYWNOŚCIOWE

Oprócz naszej branży napojów oferujemy szeroką gamę produktów spożywczych, w tym mrożone przekąski i wyroby cukiernicze. Nasze pyszne, gotowe do spożycia mrożone potrawy sprzedawane pod marką OrienBites inspirowane są wyjątkowymi smakami kuchni orientalnej i wygodą zachodnich fast foodów. Oferta obejmuje egzotyczne przysmaki, takie jak pierogi z krewetkami, kurczak Gyoza, paluszki yakitori itp.

PRZEKĄSKI

Nasz segment Snack Food został uruchomiony w 2003 roku. Marki takie jak Kracks i Chizzpa reprezentują naszą ofertę chipsów ziemniaczanych. Chipsy ziemniaczane występują w różnych smakach, od egzotycznych do tradycyjnych, które odpowiadają różnorodnym gustom i preferencjom.

WYROBY CUKIERNICZE

Linia wafli Zinties została uruchomiona w 2013 roku. Gama produktów cukierniczych obejmuje także herbatniki maślane pod marką Besame, które są produkowane w Portugalii i pieczone według najwyższych standardów europejskich.

Marki firmy